Spar 7.600 kr.
{{ item.Quote }}

Brava
Advanced Pro 1

Original price: 25.399 kr. 32.999 kr.

Hvad er min størrelse?

Item # {{ partnumber.code }}

{{partnumber.supplementaryGroup.introText}} {{partnumber.supplementaryGroup.urlLabel}}

{{partnumbersByColor()[0].description}}{{partnumbersByColor()[0].globalFrameSize}}

{{partnumbersByColor()[0].priceToFormat}}

{{partnumbersByColor()[0].stock.Label}}

Sendes fra centralt europæisk lager og vil kunne hentes når cyklen er leveret til forhandler

Expected in our warehouse around {{partnumber.stock.DateExpectedToFormat}}  and shipped in about 1 week{{partnumber.stock.DateExpectedToWeeks}}-{{partnumber.stock.DateExpectedToWeeks + 1}} weeks

Share

Brava Advanced Pro er designet til at hjælpe dig med at nå podiet og er en smidig crosscykel, der er skabt til at give enestående håndtering og maksimere acceleration.

Nøglefaktorer

Bygget til at præstere

Avanceret kvalitetssammensat åbent trekantet design gør skulderbærende let, mens det V-formede downtube effektivt kaster mudder.

Total kontrol

OverDrive 2-styring kombineret med D-Fuse-sædepost giver en let, lydhør og smidig tur med præcis styring.

Klar til race

Tubeless opsætning, 1x drivlinje og op til 45 mm dækfrigørelse gør denne lette racermaskine vovet nok til at levere til ethvert cykelcross-event.

Teknologier

Advanced Composite Technology
D-Fuse Seatpost
OverDrive 2

Størrelsesguide og geometri

Størrelsesskemaet må kun bruges som reference. Besøg din lokale forhandler for at få målt den korrekt størrelse da den ikke kun er afhængig af din højde men bla. også ben- og kropslængde. Hvilke størrelser der er til rådighed kan variere fra land til land.

Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  • XS
      152 cm5’0”  to 163 cm5’4”
  • S
      158 cm5’2”  to 169 cm5’7”
  • M
      164 cm5’5”  to 176 cm5’9”
  • L
      170 cm5’7”  to 182 cm6’0”
bike diagram with measurements referenced in table that follows
Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  XSSML
ASadelrørslængde (mm) (inch)49019,350519,952020,553521,1
BSadelrørsvinkel (degrees)74,0°74,0°73,5°73,0°
COverrørslængde (mm) (inch)51020,152020,553521,155021,7
DKronrørslængde (mm) (inch)1084,31234,81385,41586,2
EKronrøsvinkel (degrees)70,3°71,0°71,5°71,5°
FForgaffel fremspring (rake) (mm) (inch)502502502502
GSti (mm) (inch)72,92,868,32,765,12,665,12,6
HAkselafstand (mm) (inch)100439,5100939,7101439,9102540,4
IKædestagslængde (mm) (inch)43016,943016,943016,943016,9
JKrankboks drop (mm) (inch)602,4602,4602,4602,4
KStack (mm) (inch)51420,253120,954721,556622,3
LReach (mm) (inch)36314,336814,537314,737714,8
MSkridthøjde (mm) (inch)77330,47883180231,681732,2
NStyrbredde (mm) (inch)380153801540015,740015,7
OFrempindslængde (mm) (inch)702,8803,1903,5903,5
PPedalarmslængde (mm) (inch)1656,51706,71706,7172,56,8
QHjulstørrelse 700C700C700C700C
Specifikationer
  • Størrelser
    XS, S, M, L
  • Farver
    Dark Iridescent/Carbon/Chrome
  • Ramme
    Advanced-Grade Composite, 12mm thru-axle, disc
  • Forgaffel
    Advanced-Grade Composite, full-composite OverDrive 2 steerer, disc
  • Bagdæmper
    N/A
  • Styr
    Giant Contact SL XS:38cm, S:38cm, M:40cm, L:40cm
  • Greb / styrbånd
    Liv All Condition
  • Frempind
    Giant Contact SL XS:70mm, S:80mm, M:90mm, L:90mm
  • Sadelpind
    Giant D-Fuse SLR, composite, -5/+15mm offset
  • Sadel
    Liv Alacra SL CS
  • Pedaler
    platform pedal
  • Skiftegreb
    Shimano GRX RX-810, 1x11
  • Forskifter
    N/A
  • Bagskifter
    Shimano GRX RX-810
  • Bremser
    Shimano GRX RX-810 hydraulic, Shimano SM-RT800 rotors [F]160mm, [R]140mm
  • Bremsegreb
    Shimano GRX RX-810 hydraulic
  • Kassette
    Shimano Ultegra, 11-speed, 11x34
  • Kæde
    KMC X11SL-1
  • Kranksæt
    Shimano GRX RX-810, 40t XS:170mm, S:170mm, M:170mm, L:172.5mm
  • Krankboks
    Shimano, press fit
  • Fælge
    Giant SLR-2 42 Carbon Disc WheelSystem
  • Nav
    Giant SLR-2 42 Carbon Disc WheelSystem
  • Eger
    Giant SLR-2 42 Carbon Disc WheelSystem
  • Dæk
    Maxxis All-Terrene, 700x33c, tubeless
  • Ekstra
    tubeless prepared, 45mm max tire size
  • Vægt
    Der findes desværre ikke en industristandard for angivelse af en cykels vægt. Mange mærker stræber efter at angive den lavest mulige vægt, men skal ikke oplyse hvilken størrelse den er baseret på eller om den er med lakering, bolte mm. Giant og Liv cykler er oftest best-in-class med hensyn til både vægt og køreegenskaber. Vi anbefaler, at cykler vejes "real-life" hos forhandleren for bedst sammenligningsgrundlag.

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.