Ny
{{ productAwardLocalized.Quote }}

FastRoad Advanced 2

13.999 kr.

Item # {{ partnumber.code }}

{{partnumber.supplementaryGroup.introText}} {{partnumber.supplementaryGroup.urlLabel}}

{{partnumbersByColor()[0].description}}{{partnumbersByColor()[0].globalFrameSize}}

{{partnumbersByColor()[0].priceToFormat}}

{{partnumbersByColor()[0].stock.Label}}

Bliver sendt fra fjernlager og vil kunne hentes indenfor 10 hverdage

Expected in our warehouse around {{partnumber.stock.DateExpectedToFormat}} and shipped in about 1 week{{partnumber.stock.DateExpectedToWeeks}}-{{partnumber.stock.DateExpectedToWeeks + 1}} weeks

Hvad er min størrelse?

Share

Denne lette landevejscykel med fladt styr er et godt valg til cykelstier, byer og alle typer veje. Den er behagelig, hurtig og super lækker.

Nøglefaktorer

Let og smidig

Advanced carbonrammesæt med opdateret geometri minimerer vægten og giver en hurtig, smidig kørekvalitet.

Absorberende og komfortabel

Innovativ D-Fuse sadelpind absorberer vejvibrationer, og ergonomiske greb beskytter dine hænder og holder dem komfortable på længere ture.

Nem at udstyre

Universal bagagebærer og skærme giver dig mulighed for at tilpasse cyklen til fitnesskørsel, pendling eller langdistanceeventyr.

Specifikationer
  • Størrelser
    XS, S, M, M/L, L, XL
  • Farver
    Cold Iron
  • Ramme
    Advanced-Grade Composite, disc
  • Forgaffel
    Advanced-Grade Composite, alloy OverDrive steerer, disc
  • Bagdæmper
    N/A
  • Styr
    Giant Connect, flat XS:58cm, S:58cm, M:58cm, M/L:62cm, L:62cm, XL:62cm
  • Grips
    Giant Connect Ergo
  • Frempind
    Giant Contact, 8-degree XS:80mm, S:90mm, M:100mm, M/L:100mm, L:110mm, XL:110mm
  • Sadelpind
    Giant D-Fuse, composite, 350mm
  • Sadel
    Giant Approach
  • Pedaler
    N/A
  • Skiftegreb
    Shimano Tiagra, 2x10
  • Forskifter
    Shimano Tiagra
  • Bagskifter
    Shimano Tiagra
  • Bremser
    Tektro HD-R210, Giant MPH rotors [F]140mm, [R]140mm
  • Bremsegreb
    TRP
  • Kassette
    Shimano CS-HG500, 11x34
  • Kæde
    KMC X10 with Missing Link
  • Kranksæt
    Shimano FC-RS400, 34/50 XS:170mm, S:170mm, M:170mm, M/L:175mm, L:175mm, XL:175mm
  • Krankboks
    Shimano, press fit
  • Fælge
    Giant S-R2 Disc wheelset
  • Nav
    Giant S-R2 Disc wheelset, 12mm thru-axle
  • Eger
    Giant S-R2 Disc wheelset
  • Dæk
    Giant Gavia Fondo 2, tubeless, 700x32c
  • Ekstra
    tubeless prepared, 35mm max tire size
  • Vægt
    Den mest nøjagtige måde at afgøre en cykels vægt, er at få din lokale forhandler til at veje den for dig. Mange mærker stræber efter at angive den lavest mulige vægt , men i virkeligheden kan vægten variere, baseret på størrelse, finish, hardware og tilbehør. Alle Giant cykler er designet til best-in -class vægt og køreegenskaber .

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.

Størrelsesguide og geometri

Størrelsesskemaet må kun bruges som reference. Besøg din lokale forhandler for at få målt den korrekt størrelse da den ikke kun er afhængig af din højde men bla. også ben- og kropslængde. Hvilke størrelser der er til rådighed kan variere fra land til land.

Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  • XS
      155 cm5’1”  to 165 cm5’5”
  • S
      160 cm5’3”  to 170 cm5’7”
  • M
      170 cm5’7”  to 180 cm5’11”
  • ML
      175 cm5’9”  to 185 cm6’1”
  • L
      180 cm5’11”  to 190 cm6’3”
  • XL
      190 cm6’3”  to 200 cm6’7”
bike diagram with measurements referenced in table that follows
Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  XSSMMLLXL
ASadelrørslængde (mm) (inch)43016,944517,546018,149019,352020,555021,7
BSadelrørsvinkel (degrees)73,5°73,5°73,0°73,0°72,5°72,5°
COverrørslængde (mm) (inch)54021,354521,55602257522,659523,461524,2
DKronrørslængde (mm) (inch)1054,11305,11556,11807,12007,92258,9
EKronrøsvinkel (degrees)71,0°71,5°72,0°72,0°72,5°72,5°
FForgaffel fremspring (rake) (mm) (inch)502502502502502502
GTrail (mm) (inch)682,764,72,561,52,461,52,458,22,358,22,3
HAkselafstand (mm) (inch)101339,9101439,9102040,2103540,7104541,1106541,9
IKædestagslængde (mm) (inch)42516,742516,742516,742516,742516,742516,7
JKrankboks drop (mm) (inch)702,8702,8702,8702,8702,8702,8
KStack (mm) (inch)51120,153721,156322,258623,160723,963124,8
LReach (mm) (inch)38815,338615,238815,339515,640315,941616,4
MSkridthøjde (mm) (inch)68126,869727,471928,374129,276730,279531,3
NStyrbredde (mm) (inch)54021,358022,858022,862024,462024,462024,4
OFrempindslængde (mm) (inch)803,1903,51003,91003,91104,31104,3
PPedalarmslængde (mm) (inch)1706,71706,71706,71756,91756,91756,9
QHjulstørrelse 700C700C700C700C700C700C

Teknologier

Advanced Composite Technology
OverDrive
Tubeless System
RideSense Ready
D-Fuse Seatpost

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.