Spar 9.351 kr.
{{ item.Quote }}

Langma Advanced
Pro Disc 1

Original price: 24.148 kr. 33.499 kr.

Hvad er min størrelse?

Item # {{ partnumber.code }}

{{partnumber.supplementaryGroup.introText}} {{partnumber.supplementaryGroup.urlLabel}}

{{partnumbersByColor()[0].description}}{{partnumbersByColor()[0].globalFrameSize}}

{{partnumbersByColor()[0].priceToFormat}}

{{partnumbersByColor()[0].stock.Label}}

Sendes fra centralt europæisk lager og vil kunne hentes når cyklen er leveret til forhandler

Expected in our warehouse around {{partnumber.stock.DateExpectedToFormat}}  and shipped in about 1 week{{partnumber.stock.DateExpectedToWeeks}}-{{partnumber.stock.DateExpectedToWeeks + 1}} weeks

Share

Bestig hvert bjerg, knus hver sprint. Langma Advanced Pro Disc har en helt nyudviklet letvægts aero-ramme og helt nyt Giant SLR 36 Disc WheelSystem med integrerede skivebremser og hookless fælge samt kvindespecifik Liv-sadel og styr til kraftfuld, race-klar ydeevne.

Nøglefaktorer

Hurtigere acceleration

Hjertet i Langma Advanced Pro er det superlette Advanced-Grade carbon rammesæt, der leverer et perfekt forhold mellem stivhed og vægt til eksplosiv acceleration. Nyudviklede ellipseformede rør reducerer vindmodstand og øger sprinteffektiviteten.

Bedre håndtering

Integrerede, flat-mount skivebremser giver tillid til at holde en højere hastighed ind i hjørnerne og navigere i forskellige vejrforhold. Langma har også plads til dæk op til 32 mm i bredden, så du kan tilpasse dit setup til din rute.

Vibrationsdæmpning

Det helt nye tubeless Giant SLR 36 Disc hjulsæt reducerer vindmodstand, mens den justerbare Variant carbon sadelpind giver overlegen stødabsorbtion, så du får en jævn kørsel, der praktisk talt svæver over ujævne veje.

Teknologier

Advanced Composite Technology
Compact Road Design
Internal Seatpost Clamp
OverDrive 2
PowerCore
Variant Seatpost
Tubeless System
MegaDrive
Hookless Rim Design

Størrelsesguide og geometri

Størrelsesskemaet må kun bruges som reference. Besøg din lokale forhandler for at få målt den korrekt størrelse da den ikke kun er afhængig af din højde men bla. også ben- og kropslængde. Hvilke størrelser der er til rådighed kan variere fra land til land.

Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  • XXS
      145 cm4’9”  to 157 cm5’2”
  • XS
      152 cm5’0”  to 163 cm5’4”
  • S
      158 cm5’2”  to 169 cm5’7”
  • M
      164 cm5’5”  to 176 cm5’9”
  • L
      170 cm5’7”  to 183 cm6’0”
bike diagram with measurements referenced in table that follows
Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  XXSXSSML
ASadelrørslængde (mm) (inch)39015,442016,545017,748018,951020,1
BSadelrørsvinkel (degrees)75,0°75,0°74,5°74,0°73,5°
COverrørslængde (mm) (inch)49819,65082052420,654021,355521,9
DKronrørslængde (mm) (inch)1054,11204,71355,31556,11756,9
EKronrøsvinkel (degrees)70,0°71,0°72,0°72,5°72,5°
FForgaffel fremspring (rake) (mm) (inch)491,9491,9491,9491,9491,9
GSti (mm) (inch)74,32,967,82,661,42,458,22,358,22,3
HAkselafstand (mm) (inch)97038,297338,397738,598438,799639,2
IKædestagslængde (mm) (inch)40515,940515,940515,940515,940515,9
JKrankboks drop (mm) (inch)722,8722,8702,8702,8672,6
KStack (mm) (inch)49919,651720,453220,955321,856922,4
LReach (mm) (inch)36414,337014,637714,83821538615,2
MSkridthøjde (mm) (inch)68026,870027,673028,776029,979031,1
NStyrbredde (mm) (inch)36014,236014,23801540015,742016,5
OFrempindslængde (mm) (inch)803,1803,1903,51003,91104,3
PPedalarmslængde (mm) (inch)1656,51656,51706,71706,7172,56,8
QHjulstørrelse 700C700C700C700C700C
Specifikationer
  • Størrelser
    XXS, XS, S, M, L
  • Farver
    Mirage/Rosewood
  • Ramme
    Advanced-Grade Composite, 12x142mm thru-axle, disc
  • Forgaffel
    Advanced-Grade Composite, full-composite OverDrive 2 steerer, 12x100mm, disc
  • Bagdæmper
    N/A
  • Styr
    Liv Contact SLR XXS:36cm, XS:36cm, S:38cm, M:40cm, L:42cm
  • Greb / styrbånd
    Liv All Condition
  • Frempind
    Giant Contact SL XXS:80mm, XS:80mm, S:90mm, M:100mm, L:110mm
  • Sadelpind
    Giant Variant, composite XXS:357mm, XS:357mm, S:357mm, M:357mm, L:357mm
  • Sadel
    Liv Alacra SL
  • Pedaler
    N/A
  • Skiftegreb
    Shimano 105 Di2
  • Forskifter
    Shimano 105 Di2
  • Bagskifter
    Shimano 105 Di2
  • Bremser
    Shimano 105 hydraulic, Shimano RT-70 rotors [F]160mm, [R]140mm
  • Bremsegreb
    Shimano 105 Di2
  • Kassette
    Shimano Di2, 12-speed, 11x34
  • Kæde
    KMC X12
  • Kranksæt
    Shimano 105, 34/50 XXS:165mm, XS:165mm, S:170mm, M:170mm, L:172.5mm
  • Krankboks
    Shimano, press fit
  • Fælge
    Giant SLR 2 36 Carbon Disc WheelSystem, [F] 36mm, [R] 36mm
  • Nav
    [F] Giant alloy, CenterLock, 12mm thru-axle, [R] Giant alloy, 3-pawl driver, CenterLock, 12mm thru-axle
  • Eger
    Sapim Sprint
  • Dæk
    Giant Gavia Course 1, tubeless, 700x25c (28mm), folding
  • Ekstra
    RideSense Bluetooth, computer mount, tubeless prepared, 32mm max tire size
  • Vægt
    Der findes desværre ikke en industristandard for angivelse af en cykels vægt. Mange mærker stræber efter at angive den lavest mulige vægt, men skal ikke oplyse hvilken størrelse den er baseret på eller om den er med lakering, bolte mm. Giant og Liv cykler er oftest best-in-class med hensyn til både vægt og køreegenskaber. Vi anbefaler, at cykler vejes "real-life" hos forhandleren for bedst sammenligningsgrundlag.

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.